Sponge Dokümantasyonu

Tanıtım

SpongeDocs’a hoşgeldiniz, Sponge projesi için resmi dokümantasyon.

SpongeAPI Minecraft için tüm yeni eklenti API’sidir. Sade bir vanilya sunucusunda (SpongeVanilla olarak) veya tam olarak moddedilmiş MinecraftForge sunucunuzda (SpongeForge olarak) çalıştırabilirsiniz. Kopyanızı alın :doc: buradan <downloads>.

Not sure what you’re looking for? Try our Sponge Projesi Hakkında section, which contains a short Tanıtım, our Sikca Sorular Sorular and an article about Sponge Projesinin Yapısı.

Sponge temelli bir sunucuyu nasıl sürdürmek, çalıştırmak ve kurmak konusunda sunucu sahiplerinin :doc:’server/index’ ipuçlarını ve önerilerimizi okumanız gerekir.

Sponge Projesi’nin şu anda birçok ana bileşeni vardır; projenin GitHub depolarını ziyaret edebilir ya da daha fazla bilgiyi burada: SpongeForge | SpongeVanilla | SpongeAPI | SpongeDocs | Mixin | Ore bulabilirsiniz.

Not

Sponge gelişimi devam ediyor. Hem SpongeForge hem de SpongeVanilla’nın Beta ve Deneysel yapıları şu adresten ulaşabilirsiniz indirilenler.

İçindekiler

Bir sunucu oluşturma

Bu bölüm Sponge sunucusuna sahip olan ya da oluşturmaya çalışan kullanıcılar içindir.

Geliştirme için hazırlanıyor

Kendinize ve makinenize, Sponge’in kendisini veya kendi eklentilerini geliştirmeye hazır olun! Lütfen önce bu bölümü Bir eklenti oluşturma and :doc:`contributing/index`ı okuyun.

Sponge’a Katkı Sağlama

Eğer Sponge’u daha iyi hale getirmek için yardımda bulunmak istiyorsan buraya bak. Sponge’u gururlandır!

Sponge Hakkında

Bu bölüm proje hakkında temel bilgiler içerir - Sponge hakkında, Sponge kısımları hakkında ya da hedeflerimiz hakkında kafanız karıştıysa, bu bölümü okuyun.

Teşekkür

_images/yklogo.png

SpongePowered ekibi, tam özellikli Java Profiler’ı açık kaynak projelerine ücretsiz sağladığı için YourKit e teşekkürler. YourKit, LLC, YourKit Java Profiler <https://www.yourkit.com/java/profiler/index.jsp> __ ve YourKit .NET Profilerin <https://www.yourkit.com/ ‘> yaratıcısıdır. net / profiler / index.jsp> `__, Java ve .NET uygulamalarını profillemek için yenilikçi ve akıllı araçlardır.