Güvenlik

Spongie güvenliği çok ciddiye alır. Bu nedenle, eklenen tüm eklentiler, PGP eklenti yazarının yüklemek istediğini elde ettiğinizden ve titiz bir denetleme sürecinden geçmek üzere hemen kuyruğa girdiğinden emin olmak için imzaladı.

Not

İnceleme sürecimiz tarafından temizlenmeyen bir eklenti indirmeye çalışırsanız Ore sizi uyarır. Uyarıya dikkat etmemeyi seçerseniz, sunucunuza veya sisteminize zarar verebilecek tüm sorumluluğu reddediyoruz.

Ore, tüm eklenti gönderilerinin ‘Oldukça İyi Gizlilik (PGP) ile imzalanmasını gerektirir. <https://en.wikipedia.org/wiki/Pretty_Good_Privacy>`_ güvenlik amacıyla. Bu, yükleyicinin kimliğinin hesap sahibinin kimliğiyle gerçekten aynı olduğunu doğrulamamıza yardımcı oluyor. Bunun anlamı hesabınızın tehlikeye girmesi durumunda, saldırganın Ore’a eklentileri yüklemek için özel anahtarınız olması gerektiği anlamına gelir. Bu durum, tek başına kötü amaçlı kod yüklenip hesabınızla ilişkilendirilme olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Nasıl yapılacağını okuyabilirsiniz hesabınıza halka açık bir anahtar yükleyin ve nasıl yapılacağı eklentilerinizi özel anahtarınızla imzalayın Eklentinizi Yayınlama.

Ek olarak, zorunlu olmamasına rağmen, hesabınızın tehlikeye girmesini önlemek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmenizi önemle tavsiye ederiz. Sponge hesabınızın Genel Ayarlarındaki iki-faktörlü kimlik doğrulamayı buradan <https://auth.spongepowered.org/settings>`_. etkinleştirebilirsiniz.