Zasady współpracy

Ostrzeżenie

This documentation refers to an outdated SpongeAPI version and is no longer actively maintained. While the code examples still work for that API version, the policies, guidelines, and some links may have changed. Please refer to the latest version of the documentation for those.

Zawsze będziemy potrzebować Deweloperów przy ulepszaniu SpongeAPI. Nie ma takiej rzeczy jak perfekcyjny projekt i każda funkcja może być zawsze ulepszana. Jeśli jesteś Deweloperem i jesteś chętny do pomocy to nie wahaj się. Po prostu upewnij się, że postępujesz z naszymi wytycznymi.

Informacja

Programiści Rozwojowi, którzy zademonstrują swoją determinację i stałą chęć współtworzenia projektu, mogą zostać zaproszeni przez Liderów Zespołu do przyłączenia się według uznania kierowników. Nie mamy jeszcze żadnej formalnej procedury. Prosimy o nie dopytywanie się, gdyż w odpowiednim czasie zapytamy Cię to.

Ogólne kroki

  1. Utwórz swoje środowisko tak, jak zostało to opisane w Przygotowanie do tworzenia.

  2. Upewnij się, że jesteś zaznajomiony z Git i GitHub. Jeśli twoja wiedza wymaga odświeżenia to zerknij tutaj: Praca z Git(Hub)

  3. Sprawdź, jakie istnieją problemy w repozytoriach SpongeAPI, SpongeCommon, SpongeForge, SpongeVanilla i SpongeDocs. To prawdopodobnie ktoś już pracuje nad tym samym. Możesz również sprawdzić oznaczone zagadnienia jako „chciał pomóc” w celu oznajmienia się z problemami w których może potrzebujemy twojej pomocy.

Informacja

Proszę nie wysyłać Pull-Request dla niewielkich zmian mniejszych niż 20 linii. Zamiast tego Dołącz do #sponge na IRC (irc.esper.net) lub dołącz do #spongedev na IRC (irc.esper.net) a my zmienimy je wraz z innymi mniejszymi zmianami.

  1. Jeżeli problem wymaga większych zmian to możesz przedstawić problemy bez konieczności zmiany, bo może ktoś potwierdzić problem i pracuje nad tym, aby go naprawić. Należy utworzyć żądanie replikacji ściąganej PWT (praca w toku) z prefiksem [WIP] (work in progress) na początku, aby móc zacząć.

  2. Zforkuj projekt, sklonuj go i wprowadź zmiany w dodatkowej gałęzi.

  3. Sprawdź swoje zmiany (upewnij się, że się kompilują!), zcommituj i wstaw je do swojego forka.

  4. Wykonaj swoje żądanie Pull-Request wraz z krótkim podsumowaniem wprowadzonych przez Ciebie zmian oraz uzasadnieniem, dlaczego powinno być to zrobione w taki, a nie inny sposób.

  5. Jeżeli stworzysz dodatkowe zmiany, stwórz nowy commits do twojej gałęzi. Nie ukrywaj swoich zmian, gdyż sprawia to, że bardzo trudno zobaczyć, co zmieniono w porównaniu do poprzedniej wersji Pull Request.

  6. Upewnij się, że PR jest ponownie wyznaczone na najnowsze zmiany jeśli masz zamiar połączyć go do nowej gałęzi. Jeśli potrzebujesz pomocy do ponownego wyznaczenia to po prostu zapytaj!

Wskazówka

Jeśli nie masz pewności jaką gałąź (branch) należy oprzeć swoją pracę to przeczytaj o naszych System wersji i układu repozytorium Branch przed przesłaniem swojego PR.