Sistem oluşturun

Gradle veya Maven gibi yapı sistemleri, projelerinizin oluşturma sürecini yönetebilir. IDE’nizden bağımsız bir araç olarak, bunları SpongeAPI veya diğer eklentilere bağımlılığınızı yönetmek ve diğer insanlara eklentinizi, kaynaktan oluşturmanın kolaylık sağlaması için kullanabilirsiniz.

Not

SpongeAPI ** eklentileri oluşturmak için bir yapı sistemi kullanmamıza neden olmaz, ancak bir tane kullanmanızı şiddetle öneririz. Yapı sistemi olmayan bir eklenti oluşturma, daki kısa açıklama dışında, aşağıdaki bölümler sizin için bağımlılıkları yönetebilen bir yapı sistemi kullandığınızı varsayacaktır.

Genellikle, Java projeleri için yapı sistemlerinin çoğunluğu tarafından desteklenen bir standart olan * Maven bağımlılıklarını * destekleyen herhangi bir yapı sistemini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bölümlerde, yapı sistemleri olarak en yaygın iki seçenek olan Gradle ve Maven üzerinde durulacaktır. Hangisini kullanacağınızdan emin değilseniz, Gradle’yi kullanmanızı öneririz, çünkü Sponge projeleri için de kullanılır ve Sponge eklentileri için en iyi entegrasyonu sağlar.

Gradle

Gradle projeleri yapılandırmak için Groovy tabanlı komut dosyaları kullanır. Bir Gradle projesi, tipik olarak projenizin kök dizininde bir “build.gradle” dosyasından oluşur ve Gradle’ya projenin nasıl oluşturulacağını bildirir.

Tüyo

Kurulum ve Gradle’de kullanılan kavramların genel bir tanıtımı için `Gradle Kullanıcı Kılavuzu’na ‘bakın. Yalnızca basit bir Java projesi için Gradle’yi nasıl kullanacağınızı düşünüyorsanız, başlatmak için iyi bir yer `Gradle Java Hızlı Başlangıç ‘ı olacaktır.

Çalışma alanınızı şu adreste açıklandığı gibi kurun: doc: workspace / index sonra: doc:` project / gradle` yazın.

Maven

Maven, projeleri yapılandırmak için ‘Proje Nesnesi Modeli’ (veya * POM *) adlı XML tabanlı bir yapılandırma kullanır. Bir Maven projesi, genellikle proje kök dizininde bir “pom.xml” dosyası içerir ve bu da Maven’ya projenin nasıl oluşturulacağını bildirir.

Çalışma alanınızı şu adreste açıklandığı gibi kurun: doc: workspace / index sonra şunu izleyin: doc:` project / maven`.

Yapı sistemi olmadan bir eklenti oluşturma

Sünger eklentileri, yalnızca IDE’de bulunan araçlarla birlikte bir yapı sistemi kullanmadan yaratmak da mümkündür.

Uyarı

** SpongeAPI’yi bir yapı sistemi olmadan kullanmamaya özen gösterin ** Uzun vadede bir yapı sistemi kullanarak, sizin ve projenize katkıda bulunmak isteyenler için geliştirme sürecini basitleştireceksiniz. Bu eklenti geliştirme yöntemi, Sponge ekibi tarafından aktif test edilmiyor.

Yapım sistemi olmadan eklentiler geliştirirken, SpongeAPI bağımlılığını manuel olarak ‘SpongeAPI İndirme Sayfası’ndan indirmeniz gerekir. Bir yapı sistemi olmadan geliştirilmek üzere, normalde yapı sistemi tarafından otomatik olarak indirilecek tüm bağımlılıkları bir araya getiren “gölgeli” yapıyı sağlarız.

“Gölgeli” artışı indirdikten ve IDE’nizdeki bir projeye ekledikten sonra eklentinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Projeniz için bir tanımlayıcı seçmek için: doc: plugin-identifier adresinden devam edin, sonra: doc:` plugin-class` adresinden devam edin.