Uygulamaya Bağlı Eklentiler

SpongeAPI’yı atlamak ve Minecraft uygulamasına doğrudan erişmek için çeşitli nedenler vardır:

  • SpongeAPI’ın bir kısmı henüz uygulanmadı. Bu durumda, eklentilerinizde geçici olarak API atlayabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu durumda, diğer seçenek olarak geliştiricilerin uyguladıkları, API’yı kullanabilmeleri için eksik olan uygulamalarda Sponge’a katkıda bulunmaya çalışmak daha iyi bir seçenektir.

  • SpongeAPI tarafından desteklenmeyen, uygulamaya bağımlı bir özelliğe erişmeniz gerekir (hedef olarak).

  • Uygulamayı özellikle sunucunuz için optimize etmek veya özelleştirmek mi istiyorsunuz.

Uyarı

Özel uygulamanın özelliklerine bağlı olarak, eklentiniz yalnızca karşı oluşturduğunuz uygulama üzerinde çalışacaktır (muhtemelen yalnızca belirli bir sürüm üzerinde çalışacaktır). Uygulamaya erişmenin gerekli olduğuna eminseniz, eklentileri yalnızca SpongeAPI’ye karşı önermenizi önemle tavsiye ederiz.

Not

Aşağıdaki makaleler, SpongeVanilla / SpongeForge için eklentinizi oluşturduğunuzu varsayıyor. Eklenti başka hiçbir uygulama için kullanılamaz.

SpongeVanilla ve SpongeForge, dahili Minecraft kodu için MCP’yi geliştirme ortamı olarak kullanmaktadır. MCP ile ilgili kısa bir genel bakış için MCP (Mod Coder Pack) sayfasına gidin veya eklentilerde MCP’yi kullanmakla ilgili bir giriş için doğrudan Eklentilerde MCP kullanılması ile devam edin.

İçindekiler