Katkı Kuralları

Geliştiricilerden SpongeAPI’yı iyileştirmeleri için her zaman ihtiyaç duyacağız. Mükemmel bir proje diye bir şey yoktur ve her şey gelişebilir. Eğer bir geliştiriciyseniz ve yardım etmek istiyorsanız, çekinmeyin. Yönergelerimizi izlediğinizden emin olun.

Not

Projeye yaptıkları katkılarda kararlılık ve tutarlılık gösteren geliştiriciler kendi takdirine bağlı olarak Takım Liderleri tarafından Sponge’a katılmaya davet edilebilir. Resmi bir başvuru süreci yoktur. Lütfen personel olmak için sormayın, biz size sorarız.

Genel adımları

  1. Setup your workspace as described in Geliştirme için hazırlanıyor.

  2. Git ve GitHub’ı bildiğinizden emin olun. Bilgileriniz yenilenmeye ihtiyaç duyarsa, buraya bir göz atın: GitHub nasıl kullanılır

  3. Check for existing issues in the SpongeAPI, SpongeCommon and SpongeDocs repositories. There is possibly someone else already working on the same thing. You can also check issues marked with “help wanted” for existing issues we need your help with.

Not

Please don’t submit pull requests for small, non-functional changes such as fixing typos or renaming variable names. Instead, you can:

  1. If the issue requires a bigger change you may want to submit the issues without the necessary changes first, so we can confirm the issue and know that you’re working on fixing it. You should also create a draft pull request or comment with ~wip so we can already start reviewing them.

  2. Projeyi kaldırın ve değişiklikleri ekstra bir klon içerisinde yapın.

  3. Değişikliklerinizi test edin (derlenmesine dikkat edin!), Bunları yükleyin ve projenize doğru itin.

  4. Çekme isteğini, neyi değiştirdiğinizi ve neden bu şekilde değiştirileceğini kısa bir özetle gönderin.

  5. İlave değişiklikler yaparsanız, yenilerini gösterin. ** Değişikliklerinizi karıştırmayın **, çekme isteğinizin önceki sürümü ile karşılaştırıldığında neyi değiştirdiğinizi görmek son derece zordur.

  6. PR’nizi, birleştirmeyi düşündüğünüz dalın en son değişikliklerine yeniden yönlendirdiğinizden emin olun. Rebasing’a yardıma ihtiyacınız varsa, sorun!

Tüyo

Çalışmanızı hangi branştan sağlamanız gerektiğinden emin değilseniz, PR’nizi göndermeden önce Repository Branch Layout hakkında bilgi edinin.