Katkı Kuralları

Geliştiricilerden SpongeAPI’yı iyileştirmeleri için her zaman ihtiyaç duyacağız. Mükemmel bir proje diye bir şey yoktur ve her şey gelişebilir. Eğer bir geliştiriciyseniz ve yardım etmek istiyorsanız, çekinmeyin. Yönergelerimizi izlediğinizden emin olun.

Not

Projeye yaptıkları katkılarda kararlılık ve tutarlılık gösteren geliştiriciler kendi takdirine bağlı olarak Takım Liderleri tarafından Sponge’a katılmaya davet edilebilir. Resmi bir başvuru süreci yoktur. Lütfen personel olmak için sormayın, biz size sorarız.

Genel adımları

  1. Setup your workspace as described in Geliştirme için hazırlanıyor.
  2. Git ve GitHub’ı bildiğinizden emin olun. Bilgileriniz yenilenmeye ihtiyaç duyarsa, buraya bir göz atın: GitHub nasıl kullanılır
  3. SpongeAPI <https://github.com/SpongePowered/SpongeAPI/issues> _, SpongeCommon <https://github.com/SpongePowered/SpongeCommon> _, SpongeForge, SpongeVanilla <https://github.com/SpongePowered/SpongeVanilla> _ ve ‘SpongeDocs <https://github.com/SpongePowered/SpongeDocs> depolar. Aynı şeyi zaten başka biri yapıyor olabilir. Ayrıca, `help wanted ‘ile işaretlenmiş sorunları” <https://github.com/SpongePowered/SpongeAPI/labels/help%20wanted> `_ ile inceleyerek sorunlar için yardımınıza ihtiyacımız var.

Not

Please don’t submit pull requests for small, non-functional changes such as fixing typos or renaming variable names. Instead, join #sponge on IRC (irc.esper.net) or join #spongedev on IRC (irc.esper.net) and we’ll change it together with the other smaller changes. You can also add it to our list of Minor Issues on GitHub.

  1. Sorun daha büyük bir değişiklik gerektiriyorsa, önce gerekli değişiklikleri yapmaksızın sorunları göndermek isteyebilirsiniz; böylece sorunu onaylayabilir ve sorunu düzeltmek için çalıştığınızı göstermiş olursunuz. Ayrıca, bir WIP (işlem esnasında) çekme isteğini “{WIP}` `ile başlayarak önceden oluşturmalıyız, böylece gözden geçirmeye başlayabiliriz.
  2. Projeyi kaldırın ve değişiklikleri ekstra bir klon içerisinde yapın.
  3. Değişikliklerinizi test edin (derlenmesine dikkat edin!), Bunları yükleyin ve projenize doğru itin.
  4. Çekme isteğini, neyi değiştirdiğinizi ve neden bu şekilde değiştirileceğini kısa bir özetle gönderin.
  5. İlave değişiklikler yaparsanız, yenilerini gösterin. ** Değişikliklerinizi karıştırmayın **, çekme isteğinizin önceki sürümü ile karşılaştırıldığında neyi değiştirdiğinizi görmek son derece zordur.
  6. PR’nizi, birleştirmeyi düşündüğünüz dalın en son değişikliklerine yeniden yönlendirdiğinizden emin olun. Rebasing’a yardıma ihtiyacınız varsa, sorun!

Tüyo

Çalışmanızı hangi branştan sağlamanız gerektiğinden emin değilseniz, PR’nizi göndermeden önce Repository Branch Layout hakkında bilgi edinin.