Sponge Dokümantasyonu

Uyarı

This documentation refers to an outdated SpongeAPI version and is no longer actively maintained. While the code examples still work for that API version, the policies, guidelines, and some links may have changed. Please refer to the latest version of the documentation for those.

Tanıtım

Welcome to SpongeDocs, the official documentation for the open-source Sponge project.

SpongeAPI Minecraft için tüm yeni eklenti API’sidir. Sadece bir vanilla sunucusunda (SpongeVanilla olarak) veya tam olarak modlanmış MinecraftForge sunucunuzda (SpongeForge olarak) çalıştırabilirsiniz. Kopyanızı buradan edinebilirsiniz<https://www.spongepowered.org/downloads> `_.

Not sure what you’re looking for? Try our Sponge Projesi Hakkında section, which contains a short Tanıtım, our Sıkça Sorulan Sorular and an article about Sponge Projesinin Yapısı.

Sponge temelli bir sunucuyu nasıl sürdürmek, çalıştırmak ve kurmak konusunda sunucu sahiplerinin :doc:’server/index’ ipuçlarını ve önerilerimizi okumanız gerekir.

Sponge projesinin birkaç ana bileşeni var. Proje yapısı hakkında daha fazla bilgi edinin here veya GitHub’daki depolarını ziyaret edin:

Sponge Projesi’nin şu anda birçok ana bileşeni vardır; projenin GitHub depolarını ziyaret edebilir ya da daha fazla bilgiyi burada: SpongeForge | SpongeVanilla | SpongeAPI | SpongeDocs | Mixin | Ore bulabilirsiniz.

Not

Sponge gelişimi devam ediyor. Hem SpongeForge hem de SpongeVanilla’nın Beta ve Deneysel yapıları şu anda ‘download <https://www.spongepowered.org/downloads> `_ adresinde indirmeniz için hazır.

İçindekiler

Bir sunucu oluşturma

Bu bölüm Sponge sunucusuna sahip olan ya da oluşturmaya çalışan kullanıcılar içindir.

Geliştirme için hazırlanıyor

Kendinize ve makinenize, Sponge’in kendisini veya kendi eklentilerini geliştirmeye hazır olun! Lütfen önce bu bölümü Bir eklenti oluşturma and :doc:`contributing/index`ı okuyun.

Bir Eklenti oluştur

SpongeAPI için eklentini kodlarken yardım ve bilgiye ihtiyacın mı var? Daha ileriye bakma!

Cevher

Özel olarak oluşturulmuş eklenti barındırma çözümümüz ve Ore için bizim Web API’mizin nasıl yayınlanacağını, kurulacağını, göz atılacağını ve kullanılacağını öğren.

Sponge’a Katkı Sağlama

Eğer Sponge’u daha iyi hale getirmek için yardımda bulunmak istiyorsan buraya bak. Sponge’u gururlandır!

Sponge Hakkında

Bu bölüm proje hakkında temel bilgi içerir, eğer Sponge, onun bölümleri yada bizim amaçlarımız hakkında kafan karıştıysa bunu oku.

Teşekkür

_images/yklogo.png

SpongePowered ekibi, tam özellikli Java Profiler’ı açık kaynak projelerine ücretsiz sağladığı için * YourKit * ‘e teşekkürler. YourKit, LLC YourKit Java Profiler <https://www.yourkit.com/java/profiler/index.jsp> ve `YourKit .NET Profiler <https://www.yourkit.com/ ‘> n yaratıcısıdır. net / profiler / index.jsp> `_, Java ve .NET uygulamalarını profillemek için yenilikçi ve akıllı araçlar geliştirirler