Tanıtım

Uyarı

This documentation refers to an outdated SpongeAPI version and is no longer actively maintained. While the code examples still work for that API version, the policies, guidelines, and some links may have changed. Please refer to the latest version of the documentation for those.

Sponge nedir?

Sponge projesinin amacı minecraft iskelet yapısı için bir eklenti oluşturmaktır. Spongee global topluluk tarafından oluşturulmuş olup, doğası gereği açık kaynaktır ve herkes katılabilir.

Sponge, diğer minecraft geliştirici topluluğu eklentilerinde ki başarısızlıkları gördükten sonra oluşturulmuştur. Bizler, diğer projelerin yaptığı hataların aynısını yapmamaya çalışıyoruz: böylece:

  • Sponge son derece açık bir projedir.

  • Sponge MIT ile lisanslanmış - son seviye açık kaynak lisansı.

  • Performans birinci önceliğimiz.

Sponge ile geliştirilmiş bir çok API minecraft’ın birçok farklı sürümü ile güncelleme gerektirmeden çalışmalı. Bunun anlamı, sunucu sahiplerinin eklenti uyumsuzlukları hakkında endişelenmesine gerek yok demektir.

Sponge API’nin yanı sıra iki farklı projemiz daha var:

  1. SpongeForge, minecraft forge için çekirdek modül, Minecraft modding sahnesini hızlandırmak için ünlü olan mevcut bir Minecraft modding iskelet yapısıdır. Forge’un çapraz sürüm API’si yok ve Sponge bu duruma dahil oluyor. Sponge, sunucu sahiplerinin kolaylıkla Sponge eklentilerini dağıtmalarını ve sunucu yönetimini kolaylaştırmasını sağlar.

  2. SpongeVanilla SpongeAPi’nin bagimsiz bir uygulamasidir. Vanilla Minecraft sunuculari üzerinde calisir. (SpongeVanilla gelistirme ekipleri birlesene kadar Granite olarak bilinirdi).

SpongeForge veya SpongeVanilla çalıştıran sunucularda oynayan oyuncuların hiçbir istemci tarafı modüle yüklemesine gerek yoktur. Mojang tarafından sağlanan vanilla minecraft clienti kullanan oyuncular, sponge sunucusuna katılmaya müsaittirler.

The Sponge API’i hiçbir platforma bağlı değildir. Bu, sunucu sahiplerinin Sponge API’sinin herhangi bir resmi uygulamasında Sponge eklentileri çalıştıracakları anlamına gelir. Sponge eklentileri, karışımların ortak işlevselliği nedeniyle her iki uygulama üzerinde aynı şekilde çalışmalıdır.

Sponge’u nereden indirebilirim?

SpongeForge ve Spongevanilla’nın beta geliştirmeleri burada bulunabilir: Sponge indirmeleri

Sponge’un arkasında kim var?

Proje liderleri, gabizou ve zidane’dir. Proje liderlerinin “tüm anahtarları tutarak” bitmediğinden emin olmak için ekiple çok açık olmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte, bu üç kişi, projenin verimli çalışmasını sağlamak için nihai kararları verir.

Personel üyelerinin tam listesi şu adreste bulunur: doc: `personel ‘.

Geliştiricilerimiz Java ile iyi bilgili ve birçoğu Minecraft ile yıllarca çalışmış ve mekaniğinin eksik ve eksiklerini biliyor. Sünger projesinde çalışan tonla çok iyi geliştirici var ve hepsini listelemek neredeyse imkansız olacak!