Eklenti Tanımlayıcıları

Sponge eklentileri, benzersiz bir eklenti kimliği ve bir insan tarafından okunabilir eklenti adı kullanılarak tanımlanır. Artık projeniz için uygun bir ad seçmeniz önemlidir, çünkü daha sonraki eklentiler eklentinizle seçtiğiniz eklenti kimliğiyle etkileşime girer (örneğin: Eklenti bağımlılıklarını tanımlarken). Eklenti kimliği, eklentinizin varsayılan yapılandırma klasörlerini oluşturmak için de kullanılır.

Not

The plugin ID must be lowercase and start with an alphabetic character. It may only contain alphanumeric characters, dashes or underscores. The plugin name does not have such a limitation and can even contain spaces or special characters. It cannot be longer than 64 characters.

Eklenti kimliğiniz, yapılandırma dosyalarınız için diğer eklentilerde bağımlılık olarak kullanılan eklentinizin ana kimliği olduğu kadar, eklentiniz için saklanan diğer özelliklerin de olacağını unutmayın. İlk başta doğru bir eklenti kimliği seçmenizin nedeni budur, daha sonra tekrar değiştirmek zor olacaktır.

Eklenti sınıfınızı nasıl kuracağınıza ilişkin bir giriş için Ana eklenti sınıfı adresinden devam edin.