Sponge Dokümantasyonu

Tanıtım

Welcome to SpongeDocs, the official documentation for the open-source Sponge project.

SpongeAPI is your all new plugin API for Minecraft: Java Edition. You can run it on a plain vanilla server (as SpongeVanilla) or on your fully modded MinecraftForge server (as SpongeForge). Check out our Versioning Policy to understand selecting a file and grab your copy from our downloads page.

Not sure what you’re looking for? Try our Sponge Projesi Hakkında section, which contains a short Tanıtım, our Sıkça Sorulan Sorular and an article about Sponge Projesinin Yapısı.

Sponge temelli bir sunucuyu nasıl sürdürmek, çalıştırmak ve kurmak konusunda sunucu sahiplerinin :doc:’server/index’ ipuçlarını ve önerilerimizi okumanız gerekir.

Sponge projesinin birkaç ana bileşeni var. Proje yapısı hakkında daha fazla bilgi edinin here veya GitHub’daki depolarını ziyaret edin:

SpongeForge | SpongeVanilla | SpongeAPI | SpongeDocs | SpongeHome | Mixin | Ore | SpongeAuth

Not

Sponge development is ongoing. Stable and Experimental builds of both SpongeForge and SpongeVanilla are currently available for download.

İçindekiler

Bir sunucu oluşturma

Bu bölüm Sponge sunucusuna sahip olan ya da oluşturmaya çalışan kullanıcılar içindir.

Versioning Policy

This section describes how Sponge manages versions.

Geliştirme için hazırlanıyor

Kendinize ve makinenize, Sponge’in kendisini veya kendi eklentilerini geliştirmeye hazır olun! Lütfen önce bu bölümü Bir eklenti oluşturma and :doc:`contributing/index`ı okuyun.

Bir Eklenti oluştur

Need help and information while coding your plugin for SpongeAPI? Look no further!

Cevher

Özel olarak oluşturulmuş eklenti barındırma çözümümüz ve Ore için bizim Web API’mizin nasıl yayınlanacağını, kurulacağını, göz atılacağını ve kullanılacağını öğren.

Sponge’a Katkı Sağlama

Eğer Sponge’u daha iyi hale getirmek için yardımda bulunmak istiyorsan buraya bak. Sponge’u gururlandır!

Sponge Hakkında

Bu bölüm proje hakkında temel bilgi içerir, eğer Sponge, onun bölümleri yada bizim amaçlarımız hakkında kafan karıştıysa bunu oku.

Teşekkür

_images/yklogo.png

SpongePowered ekibi, tam özellikli Java Profiler’ı açık kaynak projelerine ücretsiz sağladığı için * YourKit * ‘e teşekkürler. YourKit, LLC YourKit Java Profiler <https://www.yourkit.com/java/profiler/index.jsp> ve `YourKit .NET Profiler <https://www.yourkit.com/ ‘> n yaratıcısıdır. net / profiler / index.jsp> `_, Java ve .NET uygulamalarını profillemek için yenilikçi ve akıllı araçlar geliştirirler