Sponge - historia prawdziwa

Ta strona jest podzielona na dwie główne części:
  • historię samego projektu

  • historie naszej ukochanej maskotki Spongie

Historia projektu

Sponge zostało utworzone jako lepsza alternatywa dla Api, które były dostępne we wrześniu 2014 roku. Sponge Drużyna Sponge składa się z wielu ludzi z wielu społeczności, np. Spout/Spoutcraft, Forge, Cauldron i kilka innych.

Kiedy rozwój Bukkit oraz Cauldron dosięgnął nagłego końca, społeczność Minecrafta była w szoku. Kilku deweloperów z wyżej wymienionych społeczności zebrało się na #nextstep na Esper.NET i dyskutowało o przyszłości tworzenia modyfikacji do Minecrafta. Zdecydowano, że istnieje zapotrzebowanie na nowe API jako, że repozytorium CraftBukkit (oraz Cauldron) zostało zamknięte.

Poniższe cele powinny być osiągnięte dzięki nowemu API:
  • spójność

  • stabilność całej aktualizacji Minecraft

  • prostota w obsłudze

  • zgodne z Majong EULA (licencja)

  • ochrona przed ponownym wyłączeniem przez DMCA

W momencie, gdy wszystkie cele zostały już ustalone nadal nie mogliśmy obrać szlaku. Projekt soon-to-be nadal potrzebował nazwy. Pierwsza propozycja, aby projekt nazwać „Sponge” (ang. Gąbka) nadeszła 6 Września 2014 roku od Firehead94. Oczywiście nazwę zatrzymaliśmy.

Początkowo, do stworzenia oprogramowania SpongeAPI i SpongeForge zobowiązanie zostało dokonane w dni 7 i 8 września 2014 roku przez jednego z Liderów Projektu Sponge, Zidane. Był to początek rozwoju SpongeAPI i SpongeForge (o nazwie Sponge później).

W dniu 7 września 2014 roku zobowiązano się do stworzenia Granite (ang. granit) posiadającego API oparte na Vanilla Minecraft. Granite pierwotnie rozpoczynał jako niezależny projekt, planowano realizować własne API i SpongeAPI. Granite i SpongeForge koegzystowały wspólnie do 20 kwietnia 2015 roku.

Prace nad rozwojem SpongeForge i API nabrały rozpędu prowadzące do wydania pierwszej wersji API na 1 Grudnia 2014 roku. Jednak ta wersja była daleko od wydania kompletnego API. Co oznacza, że istniała nie oficjalna wtyczka dostępna w tamtym czasie.

Dnia 26 Grudnia 2014 roku ekipa Granite zdecydowała się do ograniczenia sprawności aplikacji Granite do wykorzystania tylko SpongeAPI. Dzięki czemu Granite stworzyła pierwszy nieoficjalne wdrożenie Sponge do Vanilla Minecraft. Później 26 Marca drużyna z Granite ostatecznie dołączyła do zespołu Sponge i Granite przemieniono na „SpongeVanilla, oficjalne wdrożenie SpongeAPI do Vanilla Minecraft”. Około miesiąc później zjednoczone Granite i SpongeForge rozpoczęto prace nad bazą kodową SpongeCommon. SpongeCommon została stworzona w aby pomieścić udostępniony kod źródłowy między dwoma implementacji specyficznie dla implementacji: SpongeVanilla i SpongeForge.

21 Kwietnia 2015 roku - SpongeAPI 2.0 zostało ostatecznie wydane. 25 kwietnia 2015 roku - Rozwojowy pakiet SpongeForge (#428, Inspirowany Wallaro) został ostatecznie udostępniony. Pierwszy pakiet rozwojowy Alpha z SpongeVanilla (DEV#17) został wydany dnia 13 Września 2015 roku.

31 Grudnia 2015 roku - SpongeAPI 3.0.0 został wydany wraz z SpongeForge (#129) w wersji Beta.

Spongie - nasza maskotka

Spongie jest przyjazny, pomocny i czasami płaczliwy. Nie należy na niego krzyczeć, bo jest on bardzo wrażliwą osobą.

Historia naszej maskotki Spongie

Spongie po raz pierwszy pojawił się w #Sponge na Esper.NET około września 2014 roku. Została stworzona i opublikowana przez DragonsPainter. Strad, inny użytkownik poczuł, że ten Spongie będzie wyglądał lepiej z antenką moogle-like (z fantazy: antenka z piłką na końcu) zamiast kociołka na głowie, zatyczkę zastąpić rynienką w kształcie małej blizny. Później inny anonimowy użytkownik usunął wszystkie etykiety i wprowadził ją jako ikona i tylnie logo dla sekcji Sponge.

Ta starsza wersja Spongie nie jest dostępna jako grafika wektorowa. Dlatego Załoga projektu Sponge rozpoczeła pracę nad nową zwektyryzowaną wersją. Dwa nowe projekty następnie zostały zamieszczone na «Status Spongie < https://forums.spongepowered.org/t/state-of-spongie-wip/6194 >» __. Aktualnie używany projekt zamieszczony jest :doc:»here <assets>».