Sponge - historia prawdziwa

Ta strona jest podzielona na dwie główne części:
  • historię samego projektu

  • historie naszej ukochanej maskotki Spongie

Historia projektu

Sponge powstał jako lepsza alternatywa dla API, które były dostępne we wrześniu 2014 r. staff Sponge :doc:składa się z wielu osób z różnych społeczności, np. Spout/Spoutcraft, Forge, Cauldron i kilka innych.

Kiedy rozwój Bukkit oraz Cauldron dosięgnął nagłego końca, społeczność Minecrafta była w szoku. Kilku deweloperów z wyżej wymienionych społeczności zebrało się na #nextstep na Esper.NET i dyskutowało o przyszłości tworzenia modyfikacji do Minecrafta. Zdecydowano, że istnieje zapotrzebowanie na nowe API jako, że repozytorium CraftBukkit (oraz Cauldron) zostało zamknięte.

Poniższe cele powinny być osiągnięte dzięki nowemu API:
  • spójność

  • stabilność całej aktualizacji Minecraft

  • prostota w obsłudze

  • zgodne z Majong EULA (licencja)

  • ochrona przed ponownym wyłączeniem przez DMCA

Podczas gdy cele były w większości jasne, droga, którą należy podjąć, nie była możliwa. Projekt w najbliższym czasie był również bez nazwy. Pierwsza wzmianka o Sponge jako nazwie projektów była 6 Sierpnia przez Firehead94. Oczywiście nazwa ta utknęła.

Pierwsze zaangażowanie na rzecz SpongeAPI i SpongeForge zostało dokonane 7 i 8 września 2014 r. przez jednego z liderów projektów Sponge, Zidane. To był początek rozwoju SpongeAPI i SpongeForge (wówczas nazwany Sponge).

7 września 2014 r. początkowo zobowiązano się do Granite, API oparte na Vanilla Minecraft. Granit, początkowo rozpoczął się jako niezależny projekt, został zaplanowany na wdrożenie własnego API i SpongeAPI. Granite i SpongeForge współistniały do 20 kwietnia 2015 r.

Rozwój SpongeForge i API nabrały rozmachu, prowadząc do wydania pierwszego API 1 grudnia 2014 r. Ta wersja była jednak daleka od pełnej wersji i wydania tylko API, co oznacza, że w tamtym czasie nie było oficjalnej implementacji.

Dnia 26 Grudnia 2014 roku ekipa Granite zdecydowała się do ograniczenia sprawności aplikacji Granite do wykorzystania tylko SpongeAPI. Dzięki czemu Granite stworzyła pierwszy nieoficjalne wdrożenie Sponge do Vanilla Minecraft. Później 26 Marca drużyna z Granite ostatecznie dołączyła do zespołu Sponge i Granite przemieniono na „SpongeVanilla, oficjalne wdrożenie SpongeAPI do Vanilla Minecraft”. Około miesiąc później zjednoczone Granite i SpongeForge rozpoczęto prace nad bazą kodową SpongeCommon. SpongeCommon została stworzona w aby pomieścić udostępniony kod źródłowy między dwoma implementacji specyficznie dla implementacji: SpongeVanilla i SpongeForge.

21 Kwietnia 2015 roku - SpongeAPI 2.0 zostało ostatecznie wydane. 25 kwietnia 2015 roku - Rozwojowy pakiet SpongeForge (#428, Inspirowany Wallaro) został ostatecznie udostępniony. Pierwszy pakiet rozwojowy Alpha z SpongeVanilla (DEV#17) został wydany dnia 13 Września 2015 roku.

31 Grudnia 2015 roku - SpongeAPI 3.0.0 został wydany wraz z SpongeForge (#129) w wersji Beta.

Spongie - nasza maskotka

Spongie jest przyjazny, pomocny i czasami płaczliwy. Nie należy na niego krzyczeć, bo jest on bardzo wrażliwą osobą.

Historia naszej maskotki Spongie

Spongie pojawił się po raz pierwszy w #Sponge na Esper.NET około września 2014 r. Została stworzona i opublikowana przez DragonsPainter. Strad, inny użytkownik, poczuł, że Spongie będzie wyglądał lepiej z anteną jak moogle, Forge Furnace zamiast cauldron i zastąpił Spigot na Spout. Anonimowy użytkownik usunął wszystkie etykiety i wprowadził ją jako ikonę i logo tła sekcji reddit Sponge.

Ta starsza wersja Spongie nie jest dostępna jako grafika wektorowa. Dlatego Załoga projektu Sponge rozpoczeła pracę nad nową zwektyryzowaną wersją. Dwa nowe projekty następnie zostały zamieszczone na «Status Spongie < https://forums.spongepowered.org/t/state-of-spongie-wip/6194 >» __. Aktualnie używany projekt zamieszczony jest :doc:»here <assets>».