Wprowadzenie

Czym jest Sponge?

Celem projektu Sponge jest stworzenie platformy programistycznej pluginów do Minecrafta. Sponge jest tworzony przez globalną społeczność, a jego charakter open-source oznacza, że każdy może się przyłączyć.

Sponge został stworzony po wielu niepowodzeniach inny projektów platform dla wtyczek Minecraft. Staramy się zapobiec popełnionym już błędom.

  • Sponge jest niezwykle otwartym projektem.

  • Sponge jest licencjonowany na licencji MIT - bardzo uprzywilejowaną licencją typu open source.

  • Wydajność jest najważniejszym priorytetem.

Większość pluginów stworzonych z SpongeAPI powinna działać w kilku różnych wersjach Minecraft bez konieczności aktualizacji. Oznacza to, że w większości przypadków właściciele serwerów nie muszą martwić się o niekompatybilność plugina.

Oprócz SpongeAPI mamy dwa inne projekty:

  1. SpongeForge, matryca dla Minecraft Forge, który jest już istniejącym frameworkiem do modowania Minecraft: Java Edition słynnym z powodu sceny modyfikacji Minecraft. Forge nie posiada interfejsu API typu cross-version i właśnie w tym miejscu działa Sponge. Sponge umożliwia właścicielom serwerów wdrażanie pluginów Sponge z łatwością, ułatwiając zarządzanie serwerem.

  2. SpongeVanilla to samodzielne funkcje z SpongeAPI uruchomione na serwerze Minecraft Vanilla. (SpongeVanilla była wcześniej znana jako Granite do momentu połączenia się zespołów realizujących projekt).

Gracze, którzy zdecydowali się na serwer z uruchomionymi SpongeForge lub SpongeVanilla nie muszą instalować żadnych modyfikacji, ani laucherów do gry. Będą mogli grać na serwerze korzystając z oficjalnego klienta gry Minecraft.

SpongeAPI nie jest powiązany z żadną platformą. Oznacza to, że właściciele serwerów mogą uruchamiać wtyczki Sponge na każdej oficjalnej implementacji SpongeAPI. Wtyczki Sponge powinny funkcjonować identycznie przy każdej implementacji, ze względu na wspólną funkcjonalność mixinów.

Skąd mogę pobrać Sponge?

Możesz pobrać SpongeForge i SpongeVanilla na naszej stronie pobierania.

Kto stoi za projektem Sponge?

Przywódcami projektów są blood, gabizou i Zidane. Staramy się być bardzo otwarci z zespołem, aby zagwarantować, że liderzy projektu nie przetrzymują wszystkich kluczy. Niemniej jednak te trzy osoby podejmują ostateczne decyzje w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania projektu.

Kompletna lista członków zespołu znajduje się tutaj :doc`Ekipa`.

Nasi deweloperzy są bardzo dobrze obeznani z Java i wielu z nich pracowało w projektach związanych z Minecraft od lat. W rozwoju projektu Sponge bierze udział tak wielu świetnych deweloperów, że wymienienie ich wszystkich tutaj byłoby praktycznie niemożliwe!